Nanase Katsuragi is a character from Ai Kiss 2 featuring 肩まで 栗色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 123404 |
|---|---|
| Name | Nanase Katsuragi |
| Other Names | 葛城七瀬 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ai Kiss 2 |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| タグ | school uniform, twintails, cleavage, sweater, bracelet, hair ornament, butterfly |
| Personality | |
| Birthday | September 6 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
| Height | 151.5cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hips | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanase Katsuragi
プロフィール
Nanase Katsuragi is a character from Ai Kiss 2.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 栗色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 栗色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |

Facebook 
Ai Kiss 2
Ai Kiss 3