☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 144926 |
|---|---|
| Name | Kanon Yanagi |
| Other Names | 柳木 叶夢 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amakano 3 |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| School Year | 1 |
| Birthday | December 19 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 162cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 88cm |
| Cup Size | H |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanon Yanagi
プロフィール
Anime girl Kanon Yanagi is a character from Amakano 3.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and オレンジ hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by SilverWolfKing 2 hour(s) 45 minute(s) 22 second(s) ago
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
2
83
42
Facebook 

Amakano 3
TandemCharacters rated