☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 20953 |
|---|---|
| Name | Aka Oriba |
| Other Names | 織葉 朱 (おりば あか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Acchi Muite Koi |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| タグ | hair intakes, hairclip, knee highs, school uniform, school crest, chibi |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 160cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aka Oriba
プロフィール
Anime girl Aka Oriba is a character from Acchi Muite Koi.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
Profile
身長:160cm スリーサイズ:B89/ W58/ H87誕生日:10月10日(天秤座) 血液型:B型
春咲学園二年生。
都会の男が大嫌いで主人公(男)には冷たいが、寮(女同士)だと友好的に喋ってくれる。
親友の美奈子とは対照的に家事や炊事の類は全くできないが、成績は良く学年トップクラス。
可愛いマスコット系キャラが好き。特に「さちうすさん」というマスコットが一押し。
「近づかないでよ、いやらしッ!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |


Facebook 

Acchi Muite Koi
TandemCharacters rated