Kuu Aimi appears in Happy Factory as one of the main characters with 胸まで 茶色 hair and 黄色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 26784 |
|---|---|
| Name | Kuu Aimi |
| Other Names | 愛未 九有 (あいみ くう) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happy Factory |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | bow, star, school uniform, hairclip, stockings, belt |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 75kg |
| Waist | 51cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
| Likes | Money, seesaw, meat |
| Dislikes | Boars, space |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuu Aimi
プロフィール
Kuu Aimi is a character from Happy Factory.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
/from/はっぴぃふぁくとりー/uploads/chars/4758-903646006.jpg)
Facebook 
Happy Factory