Anna Matsumoto is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for 耳まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30431 |
|---|---|
| Name | Anna Matsumoto |
| Other Names | 松本 安奈(マツモト アンナ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| タグ | baseball, bat |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 81cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Matsumoto
プロフィール
Anna Matsumoto is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
/from/バーチャコールクロニクル/uploads/chars/4758-758628834.jpg)
Facebook 
Virtua Call Chronicle