|
☰ Links
|
|
| ID | 36548 |
|---|---|
| Name | Cecile Tenma |
| Other Names | 天摩 聖詩流, てんま せしる |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Majo |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Rie Hazuki, 羽月理恵, はづき りえ |
| タグ | school crest, twintails, hair ribbons, frills, stockings, school uniform, neckerchief, midriff |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Cup Size | F |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cecile Tenma
プロフィール
Anime girl Cecile Tenma is a character from Kyonyuu Majo.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
3
17
30
68
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Majo
SK071 faved
SilverWolfKing rated