|
☰ Links
|
|
| ID | 60991 |
|---|---|
| Name | Mahiru Koizumi |
| Other Names | 小泉真昼, こいずみ まひる, Ultimate Photographer |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Media Type | video game |
| 声優 | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| 声優 | Carrie Keranen, Evelyn Lantto, Caroline Lawson |
| タグ | freckles, camera, school uniform, tie, knee highs |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 46kg |
| Birthday | April 24 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Koizumi
プロフィール
Anime girl Mahiru Koizumi is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 赤 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Shiro Project:RE (2016)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| graintime joined |

Facebook 