Suzuka Nagai is an unsorted character from Honoo no Haramase Tenkousei known for 首まで 青 / 緑 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6789 |
|---|---|
| Name | Suzuka Nagai |
| Other Names | 永井 鈴夏(ながい すずか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| タグ | star, tie, school uniform, hair intakes, neckerchief, bob cut, bodyguard |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuka Nagai
プロフィール
Suzuka Nagai is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 青 / 緑 hair that is 首まで length.
Profile
162cm 85(G)・56・82麗華のボディーガードで、綾美と麗香の行動を戒める監視役。
歳の割に落ち着いており、常に礼儀正しく落ち着いた口調で話す。
性的な知識は全くない。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Bodyguard of Reika Ryuugasaki
Lover of Tatsuya Tagami
Friend of Ayami Shinjou
Student of Konoka Miyamae
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Aki Katase
Friend of Honomi Mazaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)