☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 70595 |
|---|---|
| Name | Typica |
| Other Names | ティピカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| 声優 | Megumi Takamoto, 高本めぐみ, たかもと めぐみ |
| タグ | plant, collar, flower, pointy ears, shorts |
| Personality | |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Typica
プロフィール
Anime girl Typica is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 緑 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |

Facebook 

Moero Chronicle
TandemCharacters rated