Latte is an unsorted character from Moero Chronicle known for 肩まで 紫 hair, 青 / 緑 eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70597 |
|---|---|
| Name | Latte |
| Other Names | ラテ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| 声優 | Yuka Otsubo, 大坪由佳, おおつぼ ゆか |
| タグ | flower, fairy, wings, dress, gloves, collar, pointy ears |
| Personality | |
| Bust | 69cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 68cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Latte
プロフィール
Latte is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |
4
Facebook 
Moero Chronicle