Luna Light appears in Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto as an unsorted character with 肩まで 茶色 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71764 |
|---|---|
| Name | Luna Light |
| Other Names | ルナ=ライト (Runa Raito) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | hairband, braid |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Luna Light
プロフィール
Luna Light is a character from Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/世界を救うだけの簡単なお仕事/uploads/chars/11498-709832941.jpg)
Facebook 
Sekai wo Sukuu Dake no Kantan na Oshigoto