☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72220 |
|---|---|
| Name | Ryouko Yakushi |
| Other Names | 薬師 涼子 (やくし りょうこ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hana no No ni Saku Utakata no |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ryouko Yakushi
プロフィール
Anime girl Ryouko Yakushi is a character from Hana no No ni Saku Utakata no.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 腰まで length.
Profile
一学年下の後輩。 道隆とは進学前から付き合いがあり、先輩と呼んで慕っている。身体が小さく線が細いが、運動が好きで陸上部に所属。
またファミレスでバイトをしており、小柄で一生懸命働く新人ウエイトレスは評判になっている。
道隆や汐音、麗奈には進学前に助けられたことがあり、今でも感謝をして慕っている。
進学先を久住学園にしたのも、三人がいるのが理由。
まじめすぎる性格のため、桜花のような超常現象には不必要なまでに振り回されることもある。
「先輩いらっしゃいませ。 ごゆっくりしていってください」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Genshin Impact ★★★★★
|
| JellybeanObsessed joined |
| Geister joined |

Facebook 

Hana no No ni Saku Utakata no
Natsumimi rated