Chisato Ayase is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation featuring 腰まで / 腰より 茶色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72375 |
|---|---|
| Name | Chisato Ayase |
| Other Names | 綾瀬 千聖 (あやせ ちさと) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| タグ | stockings, twintails, hair ribbons, chibi, hairclip |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisato Ayase
プロフィール
Chisato Ayase is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |
/from/中二病な彼女の恋愛方程式/uploads/chars/11498-822794927.jpg)
Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation