|
☰ Links
|
|
| ID | 76691 |
|---|---|
| Name | Scylla |
| Other Names | スキュラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| 声優 | |
| タグ | dog, tights, detached sleeves, dress, ahoge, tiara, book, tentacles, braid, glasses |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 110cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Scylla
プロフィール
Anime girl Scylla is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Moero Chronicle
SKyongmania faved