Sasa Torigoe appears in Timepiece Ensemble as one of the main characters with 胸まで 青 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76984 |
|---|---|
| Name | Sasa Torigoe |
| Other Names | 鳥越 抄 (とりごえ ささ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Timepiece Ensemble |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | glasses, hairclip, bun, school uniform, bow, knee highs |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sasa Torigoe
プロフィール
Sasa Torigoe is a character from Timepiece Ensemble.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 青 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShanLing joined |
/from/Timepiece Ensemble -タイムピース アンサンブル-/uploads/chars/5688-583226077.jpg)
Facebook 
Timepiece Ensemble