Mutsuki Takamagahara is an unsorted character from Love Live! School Idol Festival known for 髪上げ / 不明 オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77863 |
|---|---|
| Name | Mutsuki Takamagahara |
| Other Names | 高天原睦月 , たかまがはらむつき, Mutsu |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Live! School Idol Festival |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | |
| タグ | symbol in eyes, twintails, v bangs |
| Personality | |
| Birthday | January 25 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 148cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Mutsuki Takamagahara
プロフィール
Mutsuki Takamagahara is a character from Love Live! School Idol Festival.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 髪上げ / 不明 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 髪上げ / 不明 | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
Facebook 
Love Live! (Series)
Love Live! School Idol Festival