One of the notable characters from Hypnosis Class Wonderful, Yukino Tachibana is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81168 |
|---|---|
| Name | Yukino Tachibana |
| Other Names | 橘 雪乃 (たちばな ゆきの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hypnosis Class Wonderful |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ryouko Tezuka, 手塚りょうこ, てづか りょうこ |
| タグ | bow, school uniform, knee highs, hairband, braids |
| Personality | |
| Bust | 97cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukino Tachibana
プロフィール
Yukino Tachibana is a character from Hypnosis Class Wonderful.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Natsu22s joined |
2
2/from/催眠クラス WONDERFUL ~女子全員、知らないうちにまた妊娠してました~/uploads/chars/5688-1269308301.jpg)
Facebook 
Hypnosis Class Wonderful