|
☰ Links
|
|
| ID | 83291 |
|---|---|
| Name | Amano Amanomiya |
| Other Names | 天野宮 亜真乃 (あまのみや あまの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Minarai Taimashi Maji de Ikimasu! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amano Amanomiya
プロフィール
Anime girl Amano Amanomiya is a character from Minarai Taimashi Maji de Ikimasu!.
They have been indexed as 女性 Child with 茶色 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |
| Vincility joined |
/from/見習い退魔師 本気でイキますっ!/uploads/chars/39134-1001604637.jpg)
Facebook 
Minarai Taimashi Maji de Ikimasu!