Shika appears in THE iDOLMASTER: Stella Stage as an unsorted character with 肩まで 緑 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84433 |
|---|---|
| Name | Shika |
| Other Names | 詩花, Shiika |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | THE iDOLMASTER: Stella Stage |
| Media Type | video game |
| 声優 | Rie Takahashi, 高橋李依, たかはしりえ |
| タグ | idol, mole, hair ribbon, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | September 16 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 158cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shika
プロフィール
Shika is a character from THE iDOLMASTER: Stella Stage.
They have been indexed as 女性 Teen with 灰色 eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 灰色 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Takao Kuroi
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|

Facebook 
SKyongmania faved