Shiori Takanashi is a character from Aikagi featuring 腰まで 茶色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84666 |
|---|---|
| Name | Shiori Takanashi |
| Other Names | 小鳥遊 汐栞 (たかなし しおり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aikagi |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | January 17 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiori Takanashi
プロフィール
Shiori Takanashi is a character from Aikagi.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |
3
1/from/アイカギ/uploads/chars/39134-2122349224.jpg)
Facebook 
Aikagi