One of the notable characters from Shuukatsu!, Yukiko Utsunomiya is recognized for 腰まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85445 |
|---|---|
| Name | Yukiko Utsunomiya |
| Other Names | 宇都宮 行子(うつのみや ゆきこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shuukatsu! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miyabi Kagura, 神楽雅, かぐら みやび |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Age | 28 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukiko Utsunomiya
プロフィール
Yukiko Utsunomiya is a character from Shuukatsu!.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
/from/シューカツ!/uploads/chars/39134-1002047096.jpg)
Facebook 
Shuukatsu!