Shizuku Kawase is one of the main characters from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ known for 肩まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87497 |
|---|---|
| Name | Shizuku Kawase |
| Other Names | 河瀬 雫(かわせ しずく) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sakura Koyama, 小山さくら, こやま さくら |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Kawase
プロフィール
Shizuku Kawase is a character from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
/from/イマドキ罵倒るファンタジー ~勇者と魔王の同棲性活~/uploads/chars/39134-1602218991.png)
Facebook 
Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~