|
☰ Links
|
|
| ID | 90111 |
|---|---|
| Name | Yuuri Jiyuuni |
| Other Names | 地遊尼 ゆうり |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maoten |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | April 22 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 174cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuri Jiyuuni
プロフィール
Anime girl Yuuri Jiyuuni is a character from Maoten.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 黒 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Maoten