See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 93819 |
|---|---|
| Name | Kaori Asakura |
| Other Names | 朝倉 香織 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | YU-NO: A girl who chants love at the bound of this world. |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Rena Maeda, 前田玲奈, まえだ れな |
| タグ | |
| Personality | |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Birthday | December 23 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaori Asakura
プロフィール
Anime girl Kaori Asakura is a character from YU-NO: A girl who chants love at the bound of this world..
They have been indexed as 女性 大人 with 青 / 緑 eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 81 | Add
|
0 likes
Hi there. |
|
0 likes
I'm not going to skin and eat you. |
|
0 likes
Do you know whatshe researches at her company? |
|
0 likes
Will you help me? |
|
0 likes
Don't look at me like that. |
|
0 likes
What about our deal? |
|
0 likes
Come to my room. |
|
0 likes
Perfect timing. |
|
0 likes
She's been set up. |
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| TandemCharacters joined |

Facebook 
Play Voice Sample
YU-NO: A girl who chants love at the bound of this world.
