Suzuna Sasaura appears in Yorite Konoha wa Kurenai ni as one of the main characters with 腰まで 茶色 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95119 |
|---|---|
| Name | Suzuna Sasaura |
| Other Names | 笹浦 すずな (ささうら すずな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yorite Konoha wa Kurenai ni |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | March 1 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuna Sasaura
プロフィール
Suzuna Sasaura is a character from Yorite Konoha wa Kurenai ni.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |
/from/縁りて此の葉は紅に/uploads/chars/39134-1069170504.png)
Facebook 
Yorite Konoha wa Kurenai ni