☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 95123 |
|---|---|
| Name | Hoozuki Kurishima |
| Other Names | 栗島 ほおずき (くりしま ほおずき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yorite Konoha wa Kurenai ni |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yumi Yumiya, 湯宮由海, ゆみや ゆみ |
| タグ | kimono, animal ears, squirrel, tail |
| Personality | |
| Birthday | December 14 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 153cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hoozuki Kurishima
プロフィール
Anime girl Hoozuki Kurishima is a character from Yorite Konoha wa Kurenai ni.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 茶色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
/from/縁りて此の葉は紅に/uploads/chars/39134-981086167.png)
Facebook 

Yorite Konoha wa Kurenai ni