☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 95432 |
|---|---|
| Name | Mion Aobazuku |
| Other Names | 青葉梟 みおん(あおばずく みおん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuki Hinata, 日向結希, ひなた ゆき |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | May 15 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 145cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mion Aobazuku
プロフィール
Anime girl Mion Aobazuku is a character from Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| NickWildish joined |
/from/鍵を隠したカゴのトリ-BIRD IN CAGE HIDING THE KEY-/uploads/chars/39134-610755458.jpg)
Facebook 

Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-