Akari Miyaguni is an unsorted character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- known for 腰まで / 腰より ピンク hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95585 |
|---|---|
| Name | Akari Miyaguni |
| Other Names | 宮国 朱璃(みやぐに あかり), Tsukisomenohimemiko, Toukatei |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| タグ | |
| Personality | |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Miyaguni
プロフィール
Akari Miyaguni is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |
/from/千の刃濤、桃花染の皇姫 -花あかり-/uploads/chars/39134-1290009948.jpg)
Facebook 
Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-
Elias faved