☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 97723 |
|---|---|
| Name | Suzuna Akagi |
| Other Names | 赤城 鈴奈 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mikoi Sasaki, 佐々木未来, ささき みこい |
| タグ | school uniform, side ponytail, idol, hairclip, stockings, hair ribbon, braid, ribbon tie |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuna Akagi
プロフィール
Anime girl Suzuna Akagi is a character from Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai..
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and オレンジ hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. (2017)
Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~ (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |

Facebook 

TandemCharacters rated