Shiori Tanabata appears in Yume to Iro de Dekiteiru as one of the main characters with 腰まで 白 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98079 |
|---|---|
| Name | Shiori Tanabata |
| Other Names | 七夕 紫織 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yume to Iro de Dekiteiru |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiori Tanabata
プロフィール
Shiori Tanabata is a character from Yume to Iro de Dekiteiru.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 白 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Yume to Iro de Dekiteiru