One of the notable characters from Loca Love, Nio Aritagawa is recognized for 腰まで / 腰より 赤 hair and ピンク eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98219 |
|---|---|
| Name | Nio Aritagawa |
| Other Names | 在田川 鳰 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Loca Love |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 164cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nio Aritagawa
プロフィール
Nio Aritagawa is a character from Loca Love.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 赤 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| uebusaito joined |
| Ranceasterisk joined |

Facebook 
Loca Love