|
☰ Links
|
|
| ID | 98893 |
|---|---|
| Name | Yuuri Miyakaze |
| Other Names | 宮風 夕梨 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Trinoline |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Cinnamon Yatsuhashi, 八ッ橋 しなもん, はちっきょうしなもん |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | January 9 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 149cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuri Miyakaze
プロフィール
Anime girl Yuuri Miyakaze is a character from Trinoline.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BlocksBoss joined |

Facebook 
Trinoline