One of the notable characters from Amanatsu Adolesence, Amane Amakasu is recognized for 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98903 |
|---|---|
| Name | Amane Amakasu |
| Other Names | 甘粕 天音 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amanatsu Adolesence |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amane Amakasu
プロフィール
Amane Amakasu is a character from Amanatsu Adolesence.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| nokafop997 joined |
| Sectex joined |

Facebook 
Amanatsu Adolesence