☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 99085 |
|---|---|
| Name | Ameri Kawai |
| Other Names | 河合 アメリ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tayutama 2 -You're the Only One- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Asami Shimoda, 下田麻美, しもだ あさみ |
| タグ | twintails, school uniform, tie |
| Personality | |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ameri Kawai
プロフィール
Anime girl Ameri Kawai is a character from Tayutama 2 -You're the Only One-.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 紫 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Tayutama 2 -You're the Only One-