|
☰ Links
|
|
| ID | 31867 |
|---|---|
| Nombre | Aki Nijou |
| Other Names | 二条 秋 |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| Expresado Por | Heather Walker, , |
| Etiquetas | nurse, necklace, labcoat, hair intakes, cleavage |
| Personalidad | |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
22 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Aki Nijou
Perfil
Anime girl Aki Nijou is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|
3
16
7
74
Facebook 
Maken-Ki!
SKyongmania faved