Commander White appears in NieR:Automata as a sin clasificar character with cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 80458 |
|---|---|
| Nombre | Commander White |
| Other Names | ヨルハ, YoRHa Infantry Squad Commander, White |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | NieR:Automata |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Chiaki Kano, チアキ カノ, ちあき かの |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 175cm |
| Weight | 167kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Commander White
Perfil
Commander White is a character from NieR:Automata.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
46
95
2
5
Facebook 
NieR:Automata
NieR:Automata Ver1.1a