Yukari Fujimi is a character from Tsukushite Ageru no ni!! featuring até os ombros loiro / amarelo hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 126 |
|---|---|
| Nome | Yukari Fujimi |
| Outros Nomes | 藤見 ゆかり(ふじみ ゆかり) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | school uniform, hairclip, cross, hair intakes |
| Personalidade | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 156cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | July 3 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Fujimi
Perfil
Yukari Fujimi is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS