One of the notable characters from Tsukushite Ageru no ni!!, Suzuka Sakurai is recognized for quadril / depois do quadril preto hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 134 |
|---|---|
| Nome | Suzuka Sakurai |
| Outros Nomes | 櫻井 涼華, さくらい りょうか |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | school uniform, blunt bangs, hairband, bow |
| Personalidade | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | March 10 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuka Sakurai
Perfil
Suzuka Sakurai is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS