Ayase Aragaki is a secundário character from My Little Sister Can't Be This Cute known for até o peito preto hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22762 |
|---|---|
| Nome | Ayase Aragaki |
| Outros Nomes | 新垣 あやせ |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | My Little Sister Can't Be This Cute |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Tags | hinnyuu, yandere, school uniform, tsundere |
| Personalidade | |
| Birthday | July 26 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 166cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Ayase Aragaki
Perfil
Ayase Aragaki is a character from My Little Sister Can't Be This Cute.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Preto hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
In love with Kyousuke Kousaka
Friend of Kirino Kousaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 13 | Add
|
5 likes
Onii-chan! |
|
1 likes
Eh? |
|
1 likes
Want to go somewhere? |
|
1 likes
Take off your clothes, too. |
|
1 likes
It's morning already, you know. |
|
0 likes
Then let's head home. |
|
0 likes
After I went through all the trouble to make it for you, too... |
|
0 likes
Come on, how long are you going to stay asleep? |
|
0 likes
Onii-chan? |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from My Little Sister Can't Be This Cute
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
1
11
2
Facebook
Play Voice Sample
My Little Sister Can't Be This Cute

SKyongmania faved