|
☰ Links
|
|
| ID | 29137 |
|---|---|
| Nome | Asuka Mishima |
| Outros Nomes | 御島 明日香, みしま あすか |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | A Town Where You Live |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Ayane Sakura, 佐倉綾音, さくら あやね |
| Tags | sweater, knee highs, tomboy, tie, school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | November 18 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 157cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Mishima
Perfil
Anime girl Asuka Mishima is a character from A Town Where You Live.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Preto hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from A Town Where You Live
Kawaii or NOT?!
| Preciso joined |
| ulhcsd24 joined |

Facebook 
A Town Where You Live