One of the notable characters from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku, Chouko Misato is recognized for quadril / depois do quadril laranja hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4841 |
|---|---|
| Nome | Chouko Misato |
| Outros Nomes | 美里 蝶子(みさと ちょうこ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Tags | school uniform, twin ahoge |
| Personalidade | Otaku, Pervert |
| Height | 151cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chouko Misato
Perfil
Chouko Misato is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Laranja hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku