|
☰ Links
|
|
| ID | 36122 |
|---|---|
| Nome | Koneko Toujou |
| Outros Nomes | 塔城 小猫, とうじょう こねこ |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | High School DxD |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Dublado Por | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| Tags | hair intakes, hairclip, school uniform, bow, knee highs, cat, cat ears, neko, hair ornament, t-shirt, fang |
| Personalidade | |
| Birthday | November 23 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 138cm |
| Weight | 31kg |
| Bust | 67cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
48 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
23 Character of the Month nominations |
|
Koneko Toujou
Perfil
Anime girl Koneko Toujou is a character from High School DxD.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Branco hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | (Até os Ombros) |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
In love with Issei Hyoudou
Younger Sister of Kuroka
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
High School DxD HERO (2018)
Quotes | View all 73 | Add
|
15 likes
As expected, your intuition... |
|
6 likes
What a creepy face. |
|
5 likes
That's a crime, Issei-senpai. |
|
5 likes
"Midget"? |
|
4 likes
Begone. |
|
4 likes
Good morning, Issei-senpai. |
|
3 likes
Death to perverts. |
|
3 likes
If you peek, I'll hate you. |
|
3 likes
Thank goodness people are so oblivious. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from High School DxD
Kawaii or NOT?!
| gore joined |
10
1
Facebook
Play Voice Sample
