|
☰ Links
|
|
| ID | 53275 |
|---|---|
| Nome | Katsuragi |
| Outros Nomes | 葛城, かつらぎ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| Dublado Por | Brittney Karbowski, , |
| Tags | hairband, school uniform, ninja |
| Personalidade | Pervert |
| Age | 17 |
| Birthday | November 5 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 165cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | B |
| Hobbies | Sexual harassment |
| Favorite food | Ramen |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Katsuragi
Perfil
Anime girl Katsuragi is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Teammate of Asuka
Teammate of Ikaruga
Teammate of Hibari
Teammate of Yagyuu
Rival of Hikage
In love with Hikage
In love with Yumi
Friend of Yumi
Friend of Hikage
Friend of Homura
Friend of Haruka
Friend of Ayame
Friend of Hibari
Friend of Asuka
Friend of Yomi
Friend of Ikaruga
Friend of Mirai
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura Burst (2012)
Senran Kagura: New Wave (2012)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura Burst Re:Newal (2018)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
71
6
Facebook 
SilverWolfKing rated