☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 53283 |
|---|---|
| Nome | Hikage |
| Outros Nomes | 影寿司 (ひかげ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Ryoko Shiraishi, 白石涼子, しらいし りょうこ |
| Dublado Por | Kara Edwards, Janet Mason, |
| Tags | knife, shirt, collar, midriff, tattoo, jeans, pants |
| Personalidade | |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | None |
| Favorite food | None |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hikage
Perfil
Anime girl Hikage is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Laranja eyes and Verde hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Laranja | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Kai-Ri-Sei Million Arthur (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Senran Kagura
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
1
4
40
Facebook 
