Ikaruga is a character from Senran Kagura featuring quadril / depois do quadril preto hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 53274 |
|---|---|
| Nome | Ikaruga |
| Outros Nomes | 斑鳩 (いかるが) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Alexis Tipton, , |
| Dublado Por | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Tags | skirt |
| Personalidade | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 168cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | A |
| Hobbies | Reading |
| Favorite food | Kaiseki; Japanese tea |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Ikaruga
Perfil
Ikaruga is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Younger Sister of Murasame
Rival of Yomi
Friend of Yomi
Friend of Haruka
Friend of Katsuragi
Friend of Mirai
Friend of Asuka
Friend of Hibari
Friend of Hikage
Friend of Yagyuu
Teammate of Asuka
Teammate of Katsuragi
Teammate of Hibari
Teammate of Yagyuu
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Azur Lane (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
50
10
Facebook 
SKyongmania faved