|
☰ Links
|
|
| ID | 85425 |
|---|---|
| Nome | Miyabi |
| Outros Nomes | 雅緋 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Hiromi Hirata, 平田宏美, ひらた ひろみ |
| Tags | cape, katana |
| Personalidade | |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 169cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
| Hobbies | Bathing |
| Favorite food | Oyakodon |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyabi
Perfil
Anime girl Miyabi is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Branco hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
20
14
Facebook 
SKyongmania faved