|
☰ Links
|
|
| ID | 85617 |
|---|---|
| Nome | Yumi |
| Outros Nomes | 雪泉 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yumi Hara, 原由実, はら ゆみ |
| Tags | fan, kimono, hair ribbon |
| Personalidade | |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 167cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
| Hobbies | Calligraphy |
| Favorite food | Shaved ice (azuki) |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumi
Perfil
Anime girl Yumi is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Cinza hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Cinza | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Azur Lane (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
BlazBlue: Cross Tag Battle (2018)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Senran Kagura
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
3
30
24
Facebook 
Showofreader rated