|
☰ Links
|
|
| ID | 56318 |
|---|---|
| Nome | Nanami Amamiya |
| Outros Nomes | 雨宮 七海 (あまみや ななみ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbon, flower |
| Personalidade | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Blood Type | A |
| Bust | 88cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Nanami Amamiya
Perfil
Anime girl Nanami Amamiya is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Older sister of Misaki Amamiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Preciso joined |
| ulhcsd24 joined |

Facebook 
I'm Asking for More Sisters