|
☰ Links
|
|
| ID | 56319 |
|---|---|
| Nome | Misaki Amamiya |
| Outros Nomes | 雨宮 美咲 (あまみや みさき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Tags | stockings, school uniform, hair ribbon |
| Personalidade | |
| Birthday | March 30 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | O |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Amamiya
Perfil
Anime girl Misaki Amamiya is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Younger sister of Nanami Amamiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |

Facebook 
I'm Asking for More Sisters