☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 60970 |
|---|---|
| Nome | Chihiro Fujisaki |
| Outros Nomes | 不二咲千尋(ふじさき ちひろ), Ultimate Programmer |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Kouki Miyata, 宮田幸季, みやた こうき |
| Dublado Por | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| Dublado Por | Kara Edwards, Janet Mason, |
| Tags | school uniform, hacker |
| Personalidade | |
| Birthday | March 14 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 148cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 70cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Chihiro Fujisaki
Perfil
Anime girl Chihiro Fujisaki is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | (Masculino) |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Creator of Chiaki Nanami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Dragoon 5 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
3 
Facebook 

Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)
TandemCharacters rated